דוכן שערות סבתא ועוד המון עגלות קינוחים

דוכן שערות סבתא תמיד מעלה אצל המבוגרים זיכרונות ילדות, כשהיו עומדים בתור ביום העצמאות או בלונה פארק וממתינים לחלקם בצמר הגפן המתוק. זוהי רק אחת הסיבות שבגללן דוכני שערות סבתא שלנו כל כך אהובים ומבוקשים, ומסתבר שגם הילדים של היום נהנים לקלף וללקק את השערות ממקלות הנייר.

מה אתם באמת יודעים על שערות סבתא?

בטוח יצא לכם כילדים להתפנק על צמר גפן מתוק באירועים מיוחדים, אבל מה אתם באמת יודעים עליו? קודם כל, את הכינוי שערות סבתא לא ממש צריך להסביר, כי הוא מגיע מהשערות הלבנות בדרך כלל שמהוות את מרקם המאכל הזה, למרות שלפעמים הן מגיעות בגוונים אחרים אם מוסיפים להן צבע מאכל. מה שלא כולם יודעים, או זוכרים, הוא שפעם הסתובבו ברחובות מוכרים רכובים על אופניים מיוחדים, כאשר עצם סיבוב הפדלים היה מניע את המכונה. כך היה מגיע צמר הגפן המתוק לכל פינת רחוב. מה שכמעט כל מבוגר מכיר הוא את המכונות החשמליות שהופיעו בירידים ואירועים מיוחדים וכבשו את הלבבות הצעירים. מכונות אלו פועלות בעיקרון פשוט למדי של חימום גרגירי סוכר שנכנסים לחורים קטנטנים בגוף החימום, ומתחילים בו זמנית להמס ולהסתובב במהירות, עד שבעת ההפיכה לנוזל נוצרת מעין שערה שיוצאת דרך החור ומייד מתמצקת בשל המגע עם טמפרטורות נמוכות מחוץ לגוף החימום. אחרי זה כל מה שנשאר לעשות הוא לאסוף את שערות הסבתא עם מקל הנייר על ידי גלגולן, ולהגיש לאורחים.

לא רק שערות סבתא

מלבד דוכן שערות סבתא יש לנו עוד הרבה דוכני קינוחים מצוינים שיהפכו את האירוע שלכם ליחיד ומיוחד. דוגמא נאה לכך מהווה דוכן פנקייק הולנדי מיני שממנו יוצאים פנקייקים קטנים, חמים, טעימים ומתוקים, אותם אנו מכינים לעיני האורחים ומגישים ישר לצלחת עם תוספות כמו סירופ מייפל, סירופ שוקולד, סוכריות צבעוניות, קוקוס, בוטנים ואבקת סוכר. עוד דוגמא מצוינת היא דוכן קרפ צרפתי בריח מגרה וחמים, עם המון תוספות מעולות כמו שוקולד חום-לבן, שוקולד לבן, שוקולד השחר, סוכריות צבעוניות ועוד.

להזמנה של דוכן שערות סבתא ודוכנים מתוקים נוספים שלנו, פנו אלינו בטלפון 053-7570078 או במייל foodcarts@012.net.il.